Güvenlik

GÜVENLİK


Sitemizde yapacağınız tüm ödemelerde yüksek güvenlik standartları kullanılmaktadır. 256 Bit SSL ve 3D Secure servisleri ile kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi riske atmadan sitemizde ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenliği

Sitemizde kredi kartıyla yapacağınız ödemelerde güvenliğiniz için ileri teknolojileri ve servisleri kullanmaktayız. Kişisel bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfalarda tarayıcınızda bir anahtar işareti çıkmaktadır. Bu işaret sitemizde işlem yaptığınız hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin ve erişilemeyeceğinin garantisidir. Sitemizde kredi kartı bilgileriniz kaydedilmez ve saklanmaz. Sitemizde yaptığınız her ödemede kart bilgilerinizi tekrar girmenizin nedeni budur.

3D Secure

3D Secure sanal ortamda yapılan ticari işlemlerin güvenliğini sağlamak için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan kredi kartlı ödemelerde şifreyle onaylama işlemi olarak ta bilinir. Visa kredi kartları için yapılan uygulamaya "Verified by Visa", MasterCard için olanına ise "SecureCode" adı verilir.

3D Secure yöntemiyle yapılan ödemelerin tamamlanabilmesi için kart sahibinin işlem esnasında kendi özel şifresiyle işlem yapması zorunludur. Sitemizde yapacağınız ödemelerde kredi kartınızın bankasının 3D Secure sistemini desteklemesi durumunda ödemenizi 3D Secure yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

İyzico Sanal Pos 

Kolay ve güvenli ödeme sistemi iyzico, sunduğu tüm hizmetlerde güvenlik alanında dünya standardı olan, Visa ve MasterCard gibi kurumların belirlediği PCI-DSS sertifikasına sahiptir.

iyzico sistemi, entegre edildiği sitelerde ödemeleri tümüyle kendi sunucuları üzerinden alıyor. PCI-DSS standartlarında yüksek güvenlik önlemlerine sahip olan bu sunucular, sitelere ortak bir güvenli platform sunuyor. Öte yandan, tüketiciler de ilk kez alışveriş yapacakları platformlarda iyzico güvencesiyle alışveriş yapabiliyor. İşte demirkayaoptik.com’da bu güvenlik alt yapısı ile donatılmış sitlerden biri olarak sizlere daha huzurlu bir alışveriş yapma imkânı sağlıyor.

BKM Express

Demirkaya Optik’in sunduğu BKM Express ödeme seçeneği ile ödemelerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şeklide yapabilirsiniz. BKM Express’e kredi kartınızı bir defa tanımlar, kart bilgisin tamamını girmeden (sadece ilk altı ve son dört haneyi girerek) güvenli bir şekilde ödeme işlemlerinizi tamamlarsınız.

AntiVirüs

İnternetin büyüklüğü oranında getireceği risklerde aynı oranda artabiliyor. Özellikle ödeme yapılan web sitelerinde bilgilerinizin virüsler, casus yazılımlar ve kimlik avcılığı ile ele geçirilme riski çok büyük.
Bu sebepten dolayı web sitesinin bu dış tehditler karşısında sürekli kontrol ediliyor olması da ödem arz etmektedir.

Norton Safe Web, Symantec tarafından sunulan saygınlık hizmetidir ve Norton sunucuları Web sitelerini analiz ederek bunların sizi ve bilgisayarınızı nasıl etkileyeceğini inceler. Ardından, bilgisayarınızda yüklü olan Norton Araç Çubuğu’nu kullanarak veya kontrol etmek istediğiniz web adresini yazarak, belirli bir Web sitesini görüntülemeden önce o sitenin ne kadar güvenli olabileceğini bilmenizi sağlar. Demirkayaoptik.com Web sitesinin nasıl davranabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Norton Safe Web analiz sayfasından daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.