Menu
Sepetiniz

OptiPuan⁺ Kullanım Koşulları

OptiPuan⁺, sadece Demirkaya Optik websitesi (www.demirkayaoptik.com) üzerinden yapılacak alışverişlerde geçerli, seçili ürünlerden kazanılabilen ve yine OptiPuan⁺ programına dahil ürünün bulunduğu sepette harcanabilecek para puanı ifade eder.


Her OptiPuan⁺'nın değeri, aynı değerde Türk Lirası cinsinden para tutarına eşittir. Yani 1 OptiPuan = 1 TL'dir.


 • OptiPuan⁺ programından sadece websitemiz onaylı müşterileri faydalanabilir.

 • OptiPuan⁺'lar, sadece websitemiz üzerinden yapılan alışverişlerden kazanılabilir ve sadece websitemiz üzerinden yapılacak alışverişlerde harcanabilir.

 • OptiPuan⁺'lar yapılan her alışverişte programa dahil olan ürünlerden kazanılmaktadır.

 • Programa dahil olan ürünler sayfasında hangi üründen kaç OptiPuan⁺ kazanılabileceği "Kazanacağınız OptiPuan" açıklaması ile belirtilmiştir.

 • Ürün sayfasında belirtilen "Satın Almak İçin Gerekli OptiPuan" açıklaması ise; o ürünü satın almak için kaç OptiPuan⁺'a ihtiyacınız olduğunu belirtmektedir.

 • Kazanılan OptiPuan⁺'lar, alışveriş sonrası yönetici tarafından kullanıcının hesabına dahil edilir.

 • Kullanıcı, kazandığı OptiPuan⁺'ları dilerse anında; dilerse biriktirerek kullanabilir.

 • Kazanılan OptiPuan⁺'ların son kullanma tarihi bulunmamaktadır.

 • Kazanılan OptiPuan⁺'lar, sadece programa dahil olan ürünlerin satın alımında kullanılabilir.

 • Kazanılan OptiPuan⁺'lar nakit paraya çevrilemez.

 • İade edilen veya ödemesi yapılmayan siparişlerde kazanılan OptiPuan'lar iptal edilir.

 • Müşterilerimiz kazandıkları OptiPuan⁺'ları Hesabım>OptiPuanlarım sayfasında görebilir.

 • OptiPuan⁺'lar, sepette adedi farketmeksizin bulunacak bir OptiPuan programına dahil ürünün mevcudiyeti durumunda kullanılabilir.

 • Demirkaya Optik, OptiPuan⁺ programı üzerinde yapacağı hertürlü değişikliği, durdurma veya iptal etme hakkını gizli tutar. • OPTİPUAN KART VE OPTİPUAN WEB KULLANIM SÖZLEŞMESİ

  BU KART PROGAMININ AMACI, PROGRAMA KATILAN ÜYELERE YAPACAKLARI HER ALIŞVERİŞTE ANINDA %5* ORANINDA İNDİRİM UYGULAMAKTIR.

  İşbu Sözleşmenin konusu Tahtakale Mah. Tahtakale Cad. Aktar Han Kat:1 No:10 Fatih/ İstanbul adresinde yerleşik DEMİRKAYA OPTİK İTH. VE İHR. LTD. ŞTİ. (“Şirket”) tarafından yönetilen “OPTİPUAN KART” aracılığı ile kullanıma sunulan Sadakat Programının (“OPTİPUAN KART veya OPTİPUAN KART Programı”) üyelerine yönelik olarak sunulacak hizmetlerden yararlanma şart ve koşullarının belirlenmesinden ibarettir. OPTİPUAN KART hizmetlerinden yararlanacak üyelerin (“Üye”) işbu Kullanım Sözleşmesi’ni üyelik başvurusunda bulunmadan ve herhangi bir hizmetten yararlanmadan önce okuması gereklidir. Kullanım Sözleşmesi’nde düzenlenen koşulların Üye tarafından kabul edilmemesi halinde, OPTİPUAN KART kullanımı derhal sona erdirilmelidir. Üye’nin, Web sitesi veya Mobil Uygulama’yı kullanmak suretiyle ve/veya kişisel bilgilerinin yer alacağı formu doldurarak OPTİPUAN KART başvurusu yapması halinde işbu Sözleşme’de yazılı şartları kabul edilmiş ve onaylanmış olacaktır.
  *%5 olarak uygulanacak bu indirim oranı, koşulsuz olarak değiştirilebilir.  1. GENEL KOŞULLAR


  İnternet Sitesi üzerinden / Mobil Uygulama üzerinden veya yazılı formu doldurarak OPTİPUAN KART sadakat programına başvuran ve gerekli niteliklere haiz üyelere OPTİPUAN KART aracılığı ile sunulacak ayrıcalıklar, indirimler, kampanyalar çekilişler Demirkaya Optik ve Demirkaya Optik’in yetki verdiği iş ortakları tarafından sağlanacaktır.
  OPTİPUAN KART Programına sadece Şirket’in belirlediği ve/veya üye olmasını uygun gördüğü optik firmaları katılabilir.
  Şirket, OPTİPUAN KART Programında mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile programda sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Web Sitemizde, yayın tarihinde yürürlüğe girer. Şirket, Üyelere Web sitesi (www.demirkayaoptik.com) üzerinden yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir. Bu koşullar link verilen diğer internet sayfaları için de geçerlidir.
  Üyelik, sadece peşin alımlarda geçerli olup; vadeli çalışan firmaları kapsamamaktadır.  2. ÜYELİK KURALLARI


  2.1. Üye, OPTİPUAN KART Programından faydalanabilmek için OPTİK Firma olması gerektiğini, bu özellikle haiz olmaması halinde üyelik başvurusunun Şirket tarafından reddedileceğini kabul beyan ve taahhüt eder.
  2.2. OPTİPUAN KART üyeliği kapsamında yalnızca Kurumsal firma başvurusu mümkün olup verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe tüm üyelere açık ve ücretsizdir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, bunlarla ilişkisi olduğu tespit edilen kişi veya kişiler hakkında kanuni hakları saklı tutulmakla birlikte, Üyenin OPTİPUAN KART üyeliği ve Web site üyeliği ve Mobil Uygulama kullanımını engellenebilir:
  (a) Yanlış, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı verilerin beyan edilmesi,
  (b) OPTİPUAN içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,
   (c) Üyelik esnasında ve sonrasında vermiş olduğu kişisel bilgilerin hatalı verilmiş olduğunun Şirket tarafından tespit edilmesi.
  2.3. Üye, OPTİPUAN KART Programına dahil olması için Şirket tarafından kendisinden talep edilen kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru olarak ileteceğini kabul ve taahhüt eder. Bunun yanında Üye vermiş olduğu bilgilerde değişiklik olması halinde bilgilerini OPTİPUAN KART hesabında güncelleyeceğini aksi halde eski bilgileri esas alınarak Şirket tarafından yapılacak her türlü işlem ve bildirimden ve bilgi güncellemesinin yapılmaması nedeniyle Şirket’in uğrayacağı her türlü dolaylı ve doğrudan sorumlu olacağını kabul beyan ve taahhüt eder.
  2.4. Üye, OPTİPUAN KART Programı dahilinde üyelik başvurusunun kabul edilmesi halinde kendisine tanımlanacak indirim oranının sadece faturalı resmi alımlarda kullanılabileceğini; indirim oranının anında alınacağını, indirim oranlarının biriktirilip sonradan kullanılmayacağını bildiğini kabul ve taahhüt eder.
  2.5. Üye, OPTİPUAN KART Programı dahilinde sağlanan indirim ve kampanyalardan yalnızca şahsının/firmasının yararlanabileceğini kabul eder. OPTİPUAN KART Programında sağlanan faydaların Üye tarafından suiistimal edildiği, özel düzenlemeler haricinde bir başkasının yararlanmasının sağlandığının tespiti halinde Üye, Şirket tarafından OPTİPUAN KART Programından çıkarılacağını ve üyeliğinin süresiz olarak iptal edileceğini kabul eder.
  2.6. Üye, OPTİPUAN KART Programı kapsamında kendisine sağlanan faydaları hiçbir şekilde ticari bir ilişki çerçevesinde satamaz, kiralayamaz, devredemez ve paraya çeviremez. Aksi bir durumunda tespiti halinde Şirket ilgili üyeliği askıya alma veya derhal iptal etme hakkına sahiptir.
  2.7. Şirket, OPTİPUAN KART Programını kendi inisiyatifine bağlı olarak değiştirmek veya sona erdirmek haklarına sahiptir. Böyle bir durumda Üye, OPTİPUAN KART Programında elde etmiş olduğu faydaları sona erdirilme tarihine kadar veya Üye İşyerleri ile yapılan anlaşmalara bağlı olarak kendilerine bildirilecek süre içerisinde kullanabilir. Üye, OPTİPUAN KART Programının Şirket tarafından herhangi bir şekilde sona erdirilmesi halinde herhangi bir tazminat talebinde bulunma hakkının olmadığını kabul ve taahhüt eder.
  2.8. Üye, OPTİPUAN KART sahibi şirkete telefon veya e-posta ile bildirimde bulunarak üyeliğini her zaman ücretsiz olarak sona erdirme hakkına sahiptir.


  3. OPTİPUAN KART KULLANIM KOŞULLARI


  3.1. Üye, Şirket ile İŞ Ortakları arasında yapılmış olan anlaşmalar neticesinde verilecek hizmete yönelik olarak Üye İşyeri tarafından kendisinden isim-soyisim, Şirket Resmi Ünvanı, vergi dairesi, vergi no, e-posta, adres, telefon ve TC Kimlik numarası talep edilebileceğini kabul eder. İşbu bilgilerin Üye tarafından sağlanmaması halinde Üye İşyeri hizmetin sunulmasından kaçınma hakkına sahiptir. Üye İşyerine Üye tarafından sağlanan kişisel bilgilerin saklanmasına ilişkin tüm sorumluluk Üye İşyerine ait olup Üyenin Şirket’e herhangi bir talepte bulunma hakkı yoktur.
  3.2. Şirket ile Üye İşyeri arasında yapılan işbirliği anlaşması kapsamında Üyelerin indirim ve kampanyalardan yaralanacağı hizmet veya ürünler ile işbu faydaların sağlanacağı geçerlilik süresi belirlenecektir. İndirim ve Kampanya şartları websitesi veya mobil uygulama üzerinden ilan edilecek olup ilgili şartlar Şirket tarafından tek taraflı ve öncesinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu çerçevede Üyeler güncel kampanya ve indirim şartlarını websitesi veya Mobil Uygulama’dan takip edebilirler.
  3.3. Üyeler, Üye İşyerleri üzerinden OPTİPUAN KART Programı aracılığı ile almış oldukları hizmet ve ürünlerden Şirket tarafından belirlenecek olan oranda anında %5 indirim kazanacaklardır.
  Online alışverişlerinde yine miktarı ve koşulları Şirket tarafından belirlenecek OPTİPUAN kazanabilecek, kazandıkları puanları aksi belirtilmediği müddetçe OPTİPUAN KART programında da kullanabileceklerdir.
  3.4. Web sitesi üzerinden kazanılan OPTİPUAN’ın mali değerini belirlemekte ve dileği zaman değiştirmekte Şirket münferiden yetkilidir.
  3.5. Üyenin OPTİPUAN KART hesabına uygulanacak indirim ilgili Üye İşyerinden gelecek faturalı resmi satın alıma takiben yansıtılacaktır. İşbu yansıtma süresi konusunda Şirket’in herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır.
  3.6. Üyenin sahip olduğu OPTİPUAN www.demirkayaoptik.com internet sitesi üzerinden yapılacak alışverişler ile OPTİPUAN KART Programı dahilinde carilerine tanımlanacak indirim oranı kapsamında uygulanacaktır.
  3.7. Üyenin OPTİPUAN bakiyesini www.demirkayaoptik.com’da ve sonrasında belirlenecek diğer işyerlerinde satışa sunulan ürünlerde kullanması için Tüketicilerin Korunmasın Hakkındaki Kanun ve işyeri şartlarına uygun bir şekilde satın alma işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.
  3.8. Üyenin OPTİPUAN KART hesabının işbu Sözleşmede belirtilen sebeplerden herhangi biri sebebiyle kapatılması halinde OPTİPUAN indirimi ve websitesi üzerindeki bakiyesi geçerliliğini yitirecek ve Üye OPTİPUAN bakiyesi ve indirim hakkında Şirket’den herhangi bir talepte bulunma hakkına sahip olmayacaktır.
  3.9. OPTİPUAN Üye hesabına yüklendikten, OPTİPUAN KART indirimi carisine tanımlandıktan sonra Şirket koşullarda bir değişiklik yapmadığı müddetçe herhangi bir geçerlilik süresi yoktur.
  3.10. Üye’nin İNDİRİM kazandığı bir ürünü cayma hakkı nedeniyle iade talebinde bulunması halinde OPTİPUAN KART sisteminde mevcut fatura bedelinden düşülür.
  3.11. Şirket, OPTİPUAN KART Programı kapsamında Üye İşyerleri ile yapacağı anlaşmalara ilişkin uygulama üzerinde belirlemiş olduğu yararlanma koşullarını ve süresini tek taraflı olarak her zaman değiştirmeye yetkilidir.
  3.12. Şirket OPTİPUAN KART programı kapsamında münferiden belirleyeceği kampanyaları ek yükümlülükler veya koşullar koyarak sınırlı sayıda Üye’nin kullanımına açabilir.
  3.13. (Bu madde henüz geçerli değildir) Üyeler birinci derece yakınları için OPTİPUAN KART Programına başvuru yapabilir. Üye, kişisel hesap sayfasında EK KART talebinde bulunup, Şirket tarafından onay alındıktan sonra kendisine iletilecek QR kodu ile EK KART’ı birinci derece yakınına tanımlayabilir. EK KART sahibinin yapmış olduğu işlemler sonucunda kazandığı PARA PUAN EK KART sahibinin OPTİPUAN KART hesabına yüklenir.
  3.14. OPTİPUAN KART Programı dahilinde Şirket Üye İş Yerleri veya Üyeler ile yapılan işlemlerde Üye İşyerinin veya Üye’nin vekili, komisyoncusu, acentesi, ortağı, pazarlamacısı, bayisi, temsilcisi gibi hareket etmemektedir. Bu çerçevede Şirket Üye İşyerleri tarafından sağlanacak içerik, ürün ve hizmet kalitesi konusunda Üye’ye karşı herhangi bir taahhütte bulunmamakta olup Üye’ye sunumu yapılmış olan ürün ve hizmetler kapsamında yöneltilecek taleplerde tek sorumlu Üye İşyeri’dir.  4. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ KORUNMASI


  4.1. Şirket, OPTİPUAN KART Programı dahilinde oluşturulmuş İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama’nın genel görünüm ve tasarımı ile İnternet Sitesi ile Mobil Uygulama’daki tüm bilgi, resim, her türlü marka, İnternet Sitesi alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve işbu Materyaller yasal koruma altındadır. Kart üzerindeki bilgiler, İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulama’da bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz veya dağıtılamaz. OPTİPUAN KART, websitesi ve Mobil Uygulama’nın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesi veya mobil uygulamada izinsiz olarak kullanılamaz.
  4.2. Üyelere tanımlanan veya kendi belirledikleri kartı, kart numarasını, özel cari kodu, Üye adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi veya kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin Üye dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Üye sorumludur. Aynı şekilde Üye, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, Üye adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer Üyeler’in özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Üye bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.
  4.3. Şirket, web sitesinin, Optipuan kartın, Mobil Uygulama’nın ve diğer veriler ile programların kullanılması sebebiyle, işbu sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. Şirket, Sözleşme’nin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.  5. SORUMLULUKLAR


  5.1. Üye, OPTİPUAN KART ve OPTİPUAN programına dahil olduktan sonra, web sitesini ve Mobil Uygulama’yı kullanmaya başladığı andan itibaren bu Kullanım Sözleşmesi’nin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Üye işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Şirket’in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Şirket, Üye’nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Üye’ye aynen rücu hakkına sahiptir.
  5.2. Üye, OPTİPUAN KART Programına ilişkin hizmetlerden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve diğer yasal düzenlemeler, Borçlar Kanunu, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile web sitesi ve Mobil Uygulama üzerinden yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirime uymayı kabul eder. Bu duyuru, bildirim ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk münhasıran Üye’ye aittir.
  5.3. Üye, diğer Üyeler’in OPTİPUAN KART Programından yararlanmasını ve gerek web sitesini gerekse Mobil Uygulamayı kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez, hile girişimlerinde bulunamaz. İşbu hükümde belirtilen fiillerde bulunması halinde Üye’nin hesabının sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.
  5.4. Üye tarafından, herhangi bir zaman web sitesi, telefon, mail ve Mobil Uygulama üzerinden hesap iptal edilebilir. Hesabını iptal eden Üye’nin cari hesabından indirim oranı kaldırılır, web sitesi ve mobil uygulama giriş yetkisi iptal edilecektir. Herhangi bir şekilde sonlandırılan Üye hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı Şirket’e aittir. Üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.
  5.5. Web sitesi ve Mobil Uygulama, Şirket’in kontrolü altında olmayan başka internet sitelerinde bağlantı veya referans içerebilir. Şirket, bu sitelerin içeriklere veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
  5.6. Web sitesinin ve Mobil Uygulama’nın belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler bölüm içeriğinde duyurulmak kaydı ile belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar belirtilen bu kuralları peşinen kabul etmiş sayılır. Bu kapsamda ilgili bölümler veya kampanyalar için ayrıca istenen bilgilerin Üye tarafından sağlanmaması halinde Şirket ilgili bölüm kapsamındaki kampanyaları Üye’nin kullanımına açmama hakkına sahiptir.  6. HİZMETİN SÜREKLİLİĞİ


  6.1. Şirket taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Sözleşme üzerinde herhangi bir ayrıca bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapabilir ve her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkına sahiptir. Şirket, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel Kullanım Sözleşmesi’ni Web Sitesinde, Mobil Aplikasyon içerisinde yayınlayacak ve gerek görmesi halinde elektronik posta ile Üyelere bildirilecektir. Güncel Kullanım Sözleşmesi, Web sitesinde, Mobil Uygulamada yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve OPTİPUAN KART Programının Üyeler tarafından kullanımı o andan itibaren yenilenmiş Kullanım Sözleşmesi’ne tabi olacaktır.
  6.2. Üye, kayıt formunu doldurup kendisine üyeliğe kabul edildiğine ilişkin bildirim yapıldığı andan itibaren işbu Kullanım Sözleşmesi’ne uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, Üye’nin hesabının herhangi bir şekilde kapatılması ile kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.  7. KİŞİSEL BİLGİLERİN GÜVENLİĞİ VE İŞLENMESİ


  7.1. Üye, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. Maddesi kapsamında kişisel verilerinin işlenmesine ve üçüncü kişilere aktarılmasına (“Kanun”) kapsamında açıkça rıza göstermektedir. Kişisel veriler Mobil Uygulama nezdinde üyelik sıfatı devam ettiği sürece işlenecektir.
  7.2. Kanun kapsamında Veri Sorumlusu DEMİRKAYA OPTİK İTH. VE İHR. LTD. ŞTİ. olup Kanun’daki tüm sorumluluk ve yükümlülüklerine uymayı kabul etmektedir.
  7.3. Üye’nin kişisel verileri Şirketimiz nezdinde daha iyi hizmet vermek amacıyla istatistiki bilgi toplamak ve derlemek, Üyelerin daha iyi hizmet almasını sağlamak ve Üyelere Şirket’in faaliyetleri hakkında bilgi vermek amaçlarıyla işlenmektedir.
  7.4. Üye, kendisine ait kişisel verilerin ve özel nitelikli kişisel verilerin Şirket’in belirleyeceği yurtiçi veya yurtdışında bulunan 3. kişilere işbu verilerin saklanması, depolanması ve herhangi bir amaçla işlenmesi için aktarılmasına açıkça onay verdiğini kabul beyan ve taahhüt eder.
  7.5. Üye; dilediği zaman Kanun kapsamında Veri Sorumlusu Şirket’e başvurarak kendisine ait kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenen kişisel verileri varsa bunlara ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bu verilerin amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerindeki hataların düzeltilmesini ve eğer aktarım yapılmışsa ilgili üçüncü kişiden bu düzeltmenin istenmesini talep etme, kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde bu verilerin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini isteme ve eğer aktarım yapılmışsa bu talebin aktarılan üçüncü kişiye iletilmesini isteme, işlenen verilerin neticesinde kişi ile ilintili olumsuz bir sonuç çıkmasına itiraz etme, Kanun’a aykırı veri işleme nedeniyle zararının ortaya çıkması halinde zararını yasalar çerçevesinde talep etme hakkına sahiptir.  8. FESİH, UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME


  8.1. Şirket, Üye’nin işbu Sözleşme’nin herhangi bir maddesine aykırı hareket ettiğini tespit etmesi halinde diğer tüm yasal hakları saklı kalmak koşulu ile Üye için Sözleşmeyi süresiz askıya alma, durdurma veya feshetme haklarına sahiptir.
  8.2. İşbu Kullanım Sözleşmesi'nin uygulanmasında ve yorumlanmasında Türk hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanım Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.