Menu
Sepetiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Fiyatları görebilmeniz için üyeliği tarafımızca onaylanmış gözlükçü/kurumsal şirket/üniversite olmanız gerekmektedir. 

Evet. Demirkaya Optik web sitesi üzerinden alışveriş yapabilmek ve ürün fiyatlarını görebilmek için onaylanmış üye olmanız gerekmektedir.

Kayıt olduktan sonra tarafımıza ilettiğiniz telefon numarasından size dönüş sağlanacaktır. Bu işlem, o anki iş yoğunluğu ve üye onay sayısına göre değişmekte olup, genelde aynı gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Web sitemiz üzerinden yapılacak alışverişlerinizde:
Banka veya Kredi Kartı
BKM Express
Kargo Tahsilatlı (Kapıda Ödeme)
seçenekleri kullanılabilmektedir.

Bunun dışındaki alışverişlerinizde Mail Order, EFT/Havale yöntemi ile de ödeme yapabilirsiniz.

Şuan sadece YURTİÇİ Kargo ile anlaşmalı çalışmaktayız. Web sitemiz üzerinden yapılacak alışverişleriniz YURTİÇİ Kargo ile gönderilmektedir.

Evet, KDV hariç 1500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz.

Ücretsiz kurye hizmetimiz sadece İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarını kapsamaktadır. 

Hayır. Kurye hizmetimiz tamamen ÜCRETSİZ olup, aldığınız ürünler için herhangi bir alt veya üst fiyat limiti bulunmamaktadır.

Saat 11:00'e kadar verilen siparişler Avrupa yakası için 12:30-13:00 arası; Anadolu yakasına ise öğlenden sonra, 15:00 kuryesi ise Avrupa yakasına 17:00 den sonra; Anadolu yakasına ise sonraki gün saat 12:00 ye kadar teslim edilmektedir. 

Aynı gün sabah saat 11:00 ve öğlenden sonra saat 15:00 de olmak üzere günde iki kez ücretsiz kurye servisimiz çıkmaktadır.
Pazartesi-Cuma 16:00'ya,  Cumartesi 12:30'a kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargoya verilir. Bu iş yoğunluğuna göre bazen değişebilir.
İade etmek istediğiniz ürün için İade Talep Formu doldurabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evet, KOSGEB'nin ödeme de yardımcı olduğu ürünleri Demirkaya Optik'ten aldığınızda resmi olarak KOSGEB başvurunuzu yapabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için lütfen satım alımlardan önce iletişime geçiniz.

OptiPuan, karşılığı 1 TL ve daha üstü* para puanı ifade etmektedir. 1 OptiPuan 1 TL dir. Fakat bu para değeri bazı ürünlerde OptiPuanı 1 TL den daha değerli kılmaktadır.
*Örneğin;  Polikarbon Polarize A.R. 6 Baz bir camın satış fiyatı 50 TL, yine satın alınabileceği OptiPuan ise 50 OptiPuan iken, aynı camın 8 Baz satış fiyatı 55 TL omasına rağmen satın alınabilecek değer 50 OptiPuan'dır. Bu da OptiPuan değerinin 1.1 TL olduğu anlamına geliyor.

Hayır. OptiPuan'ları dilerseniz anlık, dilerseniz biriktirerek kullanabilirsiniz. Herhangi bir son geçerlilik tarihi yoktur.

OptiPuan'ları sadece OptiPuan programına dahil ürünlerden kazanıp, yine sadece OptiPuan programına dahil ürünlerin satın alımında harcayabilirsiniz. Zaten sitemizde ki bir çok ürün bu programa dahildir.

Optipuan, websitesi üzerinden yapılan alışverişlerde ürün bazlı kazandığınız para puan demek. Kazanılan bu punları sadece web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde harcayabilirsiniz.

Optipuan Kart üyeliği ise; gerek online gerekse normal tüm alışverişlerinizde anında %5 indirim kazanacağınız ayrıcalıklı müşteri programıdır.

Evet. Eğer OptiPuan Kart sahibi ayrıcalıklı müşteri programımıza dahilseniz, web sitesindeki üyeliğinizi de "OptiPuan Kart Müşterisi" statüsüne yükseltiyoruz. Bu durumda yapılan alışverişlerde OptiPuan kazanabiliyor, kazanılan puanları alışverişerinizde kullanabiliyor ve aynı zamanda "OptiPuan Kart İndirimi" altında genel toplam üzerinden extradan %5 indirim kazanabiliyorsunuz.

OptiPuan Kart ayrıcalığı sadece gözlükçü mağazalarına özel ve ücretisz bir ayrıcalık programıdır.

OptiPuan Kart sahibi olmak için OptiPuan Kart Başvuru Formunu doldurup, tarih kaşe ve imza yaparak tarafımıza iletmeniz durumunda gerekli kontroller yapılarak sisteme tanımlaması yapılacak, tarafınıza bir OptiPuan Kart tahsil edilecek ve başvurunuzun onaylandığına dair tarafınıza SMS, mail veya ileti yolu ile bilgi verilecektir.

Başvuru formunu mail, posta veya WhatsApp üzerinden resimi atabilirsiniz.